TCTOBL1V685M8R-ZF1
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
TCTOBL1V685M8R-ZF1
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Description:
CAP TANT POLY 6.8UF 35V 1411
In Stock:
928
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
BL
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V