T54E3147M050VSB035
Manufacturer:
Vishay Polytech
Part Number:
T54E3147M050VSB035
Description:
CAP TANT POLY 140UF 50V SMD
In Stock:
1
Manufacturer :
Vishay Polytech
Capacitance :
140 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.539" (13.68mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
E3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.315" L x 0.173" W (8.00mm x 4.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V