T54E3666M075VSB035
Part Number:
T54E3666M075VSB035
Description:
CAP TANT POLY 66UF 75V SMD
In Stock:
10
Capacitance :
66 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.539" (13.68mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
E3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.315" L x 0.173" W (8.00mm x 4.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
75 V