T543X686K025AHE035
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
T543X686K025AHE035
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Description:
68.0UF 25.0V
In Stock:
392
Manufacturer :
KEMET
Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
X
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V