T55J335M6R3C0500
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
T55J335M6R3C0500
Description:
CAP TANT POLY 3.3UF 6.3V 0603
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Manufacturer Size Code :
J
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V