T356L686K025AS
Part Number:
T356L686K025AS
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V RADIAL
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.713" (18.10mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
L
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.350" Dia (8.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V