T354M226K050AT
Part Number:
T354M226K050AT
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V RADIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.740" (18.80mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
M
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.402" Dia (10.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V