T353M476K035AT
Part Number:
T353M476K035AT
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.760" (19.30mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
M
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.402" Dia (10.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V