CWR29JB335KCEC
Part Number:
CWR29JB335KCEC
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 2010
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Failure Rate :
C (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2010 (5125 Metric)
Size / Dimension :
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V