T340E157M016AT
Part Number:
T340E157M016AT
Description:
CAP TANT 150UF 20% 16V AXIAL
Capacitance :
150 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V