CWR29HC685KCDC
Part Number:
CWR29HC685KCDC
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 15V 1510
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Failure Rate :
C (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1510 (3825 Metric)
Size / Dimension :
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V