135D905X9125F2
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
135D905X9125F2
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 9UF 10% 125V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
9 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.4Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
125 V