T16A156K100CZSS
Part Number:
T16A156K100CZSS
Description:
CAP TANT 15UF 10% 100V AXIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.188" Dia x 0.453" L (4.78mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V