109D805X9030C2
Part Number:
109D805X9030C2
Description:
CAP TANT 8UF 10% 30V AXIAL
Capacitance :
8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.5Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.219" Dia x 0.608" L (5.56mm x 15.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
30 V