M39006/22-0192
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
M39006/22-0192
Description:
CAP TANT 22UF 5% 100V AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.52Ohm
Failure Rate :
M (1%)
Features :
High Reliability, Wet Tantalum
Manufacturer Size Code :
T2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100 V