109D116X9100F2
Part Number:
109D116X9100F2
Description:
CAP TANT 11UF 10% 100V AXIAL
Capacitance :
11 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.796" L (7.92mm x 20.22mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V