TWCB147K006CCYZ0000
Part Number:
TWCB147K006CCYZ0000
Description:
CAP TANT 140UF 10% 6V AXIAL
Capacitance :
140 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.99Ohm
Lifetime @ Temp. :
300 Hrs @ 200°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V