TWCB706K015CCYZ0000
Part Number:
TWCB706K015CCYZ0000
Description:
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
70 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.46Ohm
Lifetime @ Temp. :
300 Hrs @ 200°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V