THH9107M035W0250W
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
THH9107M035W0250W
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 100UF 20% 35V SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.232" (5.90mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 230°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.492" W (12.00mm x 12.50mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
35 V