109D397X9030T2
Part Number:
109D397X9030T2
Description:
CAP TANT 390UF 10% 30V AXIAL
Capacitance :
390 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.921" L (10.31mm x 23.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
30 V