TWCD177K015SCYZ0000
Part Number:
TWCD177K015SCYZ0000
Description:
CAP TANT 170UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
170 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.95Ohm
Lifetime @ Temp. :
500 Hrs @ 200°C
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.375" Dia x 0.766" L (9.52mm x 19.46mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V