TWCA566K030SCYZ0000
Part Number:
TWCA566K030SCYZ0000
Description:
CAP TANT 56UF 10% 30V AXIAL
Capacitance :
56 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.21Ohm
Lifetime @ Temp. :
500 Hrs @ 200°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.188" Dia x 0.453" L (4.78mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
30 V