TWCB826K075CLSZ0000
Part Number:
TWCB826K075CLSZ0000
Description:
WET TANT CAP
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.23Ohm @ 120Hz
Failure Rate :
Features :
High Reliability, Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
0.641" (16.28mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.281" Dia (7.14mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
75 V