135D156X9075F6
Part Number:
135D156X9075F6
Description:
CAP TANT 15UF 10% 75V AXIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.3Ohm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
75 V