135D226X9075C2
Part Number:
135D226X9075C2
Description:
CAP TANT 22UF 10% 75V AXIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.1Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
75 V