109D256X0125T2
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
109D256X0125T2
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 25UF 20% 125V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
T
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Ratings :
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.921" L (10.31mm x 23.40mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
125 V