M39006/25-0040
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
M39006/25-0040
Description:
CAP TANT 680UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Capacitance :
680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.23Ohm
Failure Rate :
M (1%)
Features :
High Reliability
Manufacturer Size Code :
T4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V