135D827X9015T2
Part Number:
135D827X9015T2
Description:
CAP TANT 820UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
820 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.390" Dia x 0.766" L (9.91mm x 19.46mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V