T495C476K006ZTE330
Part Number:
T495C476K006ZTE330
Description:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2312
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
330mOhm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V