T495C685K020ZTE480
Part Number:
T495C685K020ZTE480
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2312
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
480mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V