TWCE147K060CCYZ0000
Part Number:
TWCE147K060CCYZ0000
Description:
CAP TANT 140UF 10% 60V AXIAL
Capacitance :
140 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.52Ohm
Lifetime @ Temp. :
500 Hrs @ 200°C
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
60 V