TDL226K025S1D-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
TDL226K025S1D-F
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.340" Dia (8.64mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25 V