TDL476M025M1E
Part Number:
TDL476M025M1E
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
47 µF
Height - Seated (Max) :
0.560" (14.22mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.400" Dia (10.16mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V