TM8N755K025UBA
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
TM8N755K025UBA
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 7.5UF 10% 25V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
7.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
N
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V