TCMOJ476CTLSR330
Part Number:
TCMOJ476CTLSR330
Description:
TANT 20% 6.3V 47UF C LSR 330
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
330mOhm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V