572D226X0016B4T
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
572D226X0016B4T
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V SMD
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.130" L x 0.106" W (3.30mm x 2.70mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
16 V