T16D227K100CZSS
Part Number:
T16D227K100CZSS
Description:
CAP TANT 220UF 10% 100V T/H
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V