TCMIE475CTLSR575
Part Number:
TCMIE475CTLSR575
Description:
TANT 20% 25V 4.7UF C LSR 575
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
575mOhm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V