135D117X9075K2
Part Number:
135D117X9075K2
Description:
CAP TANT 110UF 10% 75V AXIAL
Capacitance :
110 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
75 V