TCKOJ685CTLSR480
Part Number:
TCKOJ685CTLSR480
Description:
TANT 10% 6.3V 6.8UF C LSR 480
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
480mOhm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V