TAC226K020P06-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
TAC226K020P06-F
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
22 µF
Manufacturer Size Code :
6
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V