TAC474K035P01-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
TAC474K035P01-F
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
0.47 µF
Manufacturer Size Code :
1
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V