TAC475K015P02
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
TAC475K015P02
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 15V AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
4.7 µF
Manufacturer Size Code :
2
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V