TAC826K010P07
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
TAC826K010P07
Description:
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
82 µF
Manufacturer Size Code :
7
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V