TAS105M035P1A
Part Number:
TAS105M035P1A
Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V AXIAL
Capacitance :
1 µF
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V