TAS106K035P1F-F
Part Number:
TAS106K035P1F-F
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
10 µF
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V