TAS107K010P1F
Part Number:
TAS107K010P1F
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
100 µF
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V