TAS156K020P1C
Part Number:
TAS156K020P1C
Description:
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL
Capacitance :
15 µF
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V