TAS157K015P1G-F
Part Number:
TAS157K015P1G-F
Description:
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
150 µF
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V