TAS226K006P1C
Part Number:
TAS226K006P1C
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6V AXIAL
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V